Překoná farmář Honza rekord Jeníčků a Mařenek ?

Jako každoročně se letos ve státní svátek Mistra Jana Husa dne 6. 7. 2012 od 9 do 17 hodin uskuteční Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic - letos ve farmářském stylu.
Celodenní show v areálu Perníkové chaloupky přivítá farmáře Honzu Pokorného, který představí svoji výroční turistickou známku k této akci a odhalí své zážitky ze zákulisí natáčení TV reality show "Farmář hledá ženu".
VTZ farmáře Honzy Pokorného 6.7.2012
VTZ farmáře Honzy Pokorného 6.7.2012
Program, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností - nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, poutavé vyprávění Jana Řeháčka o Janovi z Pernštejna, veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, turnaj pro dospělé o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby... Novinkou Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky bude také "Honzovo medové království". Poznáte, že hloupý Honza mohl ležet na peci, protože byl vlastně chytrý a nechal za sebe pracovat včely. Navštívíte jeho Medárium a zúčastníte se vytáčení a prodeje čerstvého medu.
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Ani v roce 2011 se rekord v setkání nositelů jmen Jan a Marie nepodařilo překonat. V Perníkové matrice se zaregistrovalo 79 Mařenek a 111 Jeníčků, tedy celkem 190 účastníků pokusu o rekord. K překonání rekordu z roku 2009 chybělo tedy 88 osob. Tak snad letos rekord opět padne.
Zájemci o netradiční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí ® zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí ®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme Pardubické zlato ® a Zlato z Pardubic ® !!!
O zábavu se kromě Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby postarají také "U všech čertů - útulna a občerstvovna", Červená Karkulka a Otesánkova mlsárna ®, kde budou létat do úst PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu.
Setkání se koná za každého počasí.

Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli. Těšíme se na vás.

(šm)